Bu sayfayı oylayın   Temalar: #  


Anasayfa BilişimLife Forum BilişimLife Linux BilişimLife Sözlük Dosyalar / Araçlar Gelişmiş Arama

Menü

Anasayfa

Makaleler

Forum

Haberler

Hakkımızda

Kadromuz

İletişim

Site Haritası


Anket

Hangi sanallaştırma teknolojisini tercih ediyorsunuz?

   Apple Parallels  (16)
   Hyper-V  (26)
   Oracle VirtualBox  (77)
   Qemu  (13)
   VMware  (173)
Toplam Oy: 305Microsoft Azure Linux Sertifika Eğitimi Düzenleyecek

    Haberler
      
Genel Bilişim
              Microsoft Azure Linux Sertifika Eğitimi DüzenleyecekEkleyen :  Rserit
Tarih :  17.12.2015
Okunma :  1158
Birkaç yıl önce Linux ve Microsoft açık kaynak yazılım konusunda birbirlerine çok zıttılar. Ancak teknoloji devi yaklaşımını yumuşattı ve yakın geçmişte birçok kez Linux'a yaklaşımını gösterdi. Benzer haber, Microsoft Azure'de Linux sistemlerini yönetmek için sertifikasyon programı sunacak.

Başlangıçta Microsoft Linux'u sever derken şaka yapmıyorduk. Microsoft şimdi Linux ile birçok kez çalışma yaparak bizi haklı çıkardı. Bu kesinlikle birkaç yıl önce düşünülemezdi, eski CEO Steve Ballmer sayesinde bir şeyler gelişti. Satya Nadella liderliğinde, Microsoft'un eylemlerinde gözle görülür şekilde birçok şeyi görebilirsiniz. Microsoft, Azure Cloud'da Linux sistemleri nasıl yönetilir adlı sertifikasyon programı başlatacak.

Azure, diğer birçok platform gibi kullanılan büyük bir servis. Amazon Web Servis, Google ve IBM ile birlikte sektörün en büyük isimlerinden birisi. Azure platformu üzerinde Microsoft Certified Solutions Associate (MCSA) Azure Linux sertifikasyon programı var. Microsoft kendi web sayfasında bunu açıkladı.

Bu sertifika, Microsoft Azure'de karmaşık özellikli Linux çözümlerini korumak adına açık kaynak yeteneklerinizi gösterir. Aynı zamanda günümüzde popüler olan Linux sistem yönetimi becerilerinizi doğrular. Cloud Computing gelişiyle, Microsoft şirketi müşterilerinin taleplerine odaklanmaları gerektiğini fark etti. Ne olursa olsun müşteriler Azure'da yazılımlarını çalıştırabilmeli bakışına sahip oldular.

Şu iki sınavı geçenlere sertifika veriliyor: Implementing Microsoft Azure Infrastructure Solutions ve The Linux Foundation Certified System Administrator.

Microsoft'un web sitesinde kurs hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz
     

Yorumlar

Yorum gönderebilmek için üye olmalısınız.Üyelik

 

Kullanıcı:  

  Şifre:  

  Hatırla:  

   

Üye olmak istiyorum!
Şifremi unuttum!  

Toplam İçerik

 »  Haberler

299

 »  Dosyalar

119

 »  Makaleler

181

 »  Linux Platform

37

 »  Sözlük Platform

427

 »  Videolar

32

 »  Resimler

65

 »  Forum Konuları

1232

 »  Forum Mesajları

794


Copyright

Copyright BilişimLife 2011-2015
Yayınlanan yazıların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.