Ne arayalım?

ARAMIZA KATILIN

BİZE ULAŞIN

Adres:

E-posta:

host/bin/bilisimlife.dll

iletisim@bilisimlife.net

VMware Workstation 11 Yenilikleri 33303330 okunma

05.11.2018

Sanallaştırma

Rserit

VMware Workstation 11, Windows 10 Tech Preview, resmi performans durumu ve bulut bağlantısıyla 15 yaşında. VMware Inc., sanallaştırma ve bulut altyapısında + 0.57% oranda yükselerek dünya lideri konumunda. Yalnızca birkaç gün önce VMware Workstation 11 duyuruldu. Bu konuda 50'den fazla ödül alan VMware, Workstation sürümünün 15. yılını kutladı. Windows 10 Teknik Önizleme sürümünü, VMware vCloud entegrasyonu ve bulut bağlantısıyla gelen Workstation 11, bilgisayar ortamlarında görülen en gelişmiş uygulama konumunda.

VMware Workstation 11, sanal makinelerle çalışırken öncü özellikler ve performans sunuyor. Windows ve Linux sistemlerde son sürüm desteğiyle, son işlemciler ve donanım yetenekleriyle geldi. Verimliliği arttırmak, zamandan tasarruf ve bulut sistemi için güzel bir araç. Özellikle vCloud Air’e bağlanmak için entegre özelliği çok hoş olmuş.

Güncellemeler şunu içeriyor:

Windows 10 Teknik Preview ile birlikte Ubuntu 14.10, Windows Server 2012 R2, RHEL 7, CentOS 7, Fedora 20, Debian 7.6 ve daha birçok dağıtımla birlikte geliyor.

VMware Workstation maksimum performans için yeni Haswell mikromimarisine dahil olmak üzere son Intel 64-bit ve x86 işlemcileri destekleyecek. Haswell uzantıları Workstation 10’a oranla multimedya, şifreleme / şifre çözme, ve diğer yorucu performans testleri gibi CPU’da yoğunluk operasyonlarda yüzde 45 iyileştirme oldu.

Geliştiriciler ve IT yöneticileri 16 sanal CPU, 8 TB sanal hard disk ve 64 GB’a kadar çıkabilen donanımsal özellikte sanal makineler oluşturabilir. Grafik için ise 2 GB’a kadar destek veriliyor.

VMware vSphere (R) veya VMware vCloud Air Bağlantısı bulut üzerinde sanal makineleri genişletmek ve büyütmek için kullanılabilir. Geliştiriciler kolaylıkla VMware vCloud Air ile bağlanarak uzak ekip üyelerini bulut üzerinden Workstation arayüzüyle görebilir.

Workstation 11 aynı zamanda EFI Boot desteğiyle gelmiş. Sanal makinelerin performansı açısından olumlu etkileyecektir.

Bunun yanında oluşturduğunuz sanal makinelerin kısayollarını masaüstünüze atabiliyorsunuz. Bu özellik yeni çıktı.

VMware Workstation 9, 10 ve 11 sürümleri arasındaki karşılaştırmayı VMware’in web sayfasında gördüm. Aşağıdaki tablo hepsini özetliyor.

VMware Workstation 11 ile birlikte Player 7 de yayınlandı. Her ikisi de yeni özelliklerle geldi. Workstation 11 şu ana kadar problem çıkartmadı. Detaylı incelemesini yapmayacağım çünkü benzerlik gösteriyor. Ancak kurulumunu anlatacağım.

Konuyla ilgili probleminizi VMware Virtualization kategorisine başlık açabilirsiniz.
Kolay gelsin

Recep ŞERITBİR YORUM YAZIN