Ne arayalım?

ARAMIZA KATILIN

BİZE ULAŞIN

Adres:

E-posta:

host/bin/bilisimlife.dll

iletisim@bilisimlife.net
 
Rserit
Developer
       
 971  
 246

Wordpress 3.5 Kurulumu

Merhabalar.
Dünyanın en çok kullanılan blog sistemi Wordpress, kurulumuyla da adından söz ettiriyor. Her yeni sürümde neredeyse aynı kuruluma sahip. Fark eden bir şey yok. En çok her sistemde olduğu gibi veritabanı adımında takılınıyor. Ancak oldukça basit işlemler olduğunu kurulumdan sonra anlaşılıyor.

Wordpress'i resmi web adresinden indirip, içerisindeki dosyaları web adresimizin FTP'sine atalım. Ardından web sitemizi yazalım ve kuruluma başlayalım.

Web sitemizi (ya da localhost üzerinden de kurulum yapılmakta) açtığımızda bizi karşılayan ilk ekran aşağıdaki gibidir. Ayar dosyasını oluşturmamızı istiyor. Dolayısıyla "Bir ayar dosyası oluştur" butonuna tıklayalım.Kurulum ana ekranı karşımıza çıkıyor. Bize kurulum adımlarından bahsediyor ve kurulumu özetliyor. Aşağıdaki "Başlayalım!" butonuna tıklayalım.Panelden oluşturduğumuz veritabanı adını, kullanıcısını ve şifresini istemekte. Bunları yazalım. Zaten gerekli açıklama sağ tarafta mevcut. Bu adım geçilmezse kurulum tamamlanamaz. Dolayısıyla gerekli bilgileri eksiksiz ve doğru biçimde giriniz.Doğru bir şekilde girilen bilgilerin mükafatı olarak diğer adıma geçtik. Bu adımda "Kurulum yap" diyerek otomatik kurulumla Wordpress kurulumu gerçekleşecek.Wordpress kurulduğunda bizi "Hoşgeldin ekranı" karşılar. Bu ekranda web sitemiz için gerekli olan bilgileri doldurmamızı söyler. Gerektiği gibi dolduralım, ardından "Wordpress'i kur" diyelim.Kurulumu tamamladı ve başarılı olduğunu belirtti. Şimdi yapmamız gereken giriş yaparak Wordpress sitemizi düzenlemek olacaktır.Wordpress kurulumu görüldüğü gibi oldukça basit. Yine de takıldığınız nokta olursa bu konu altında bildirebilirsiniz.

Kolay gelsin.

Recep ŞERIT

Developer.